Jak dokonale lepidlo tapety: vyhnout se běžným chybám a jemnosti procesu od odborníků

Jak dokonale lepidlo tapety: vyhnout se běžným chybám a jemnosti procesu od odborníků

Papírová tapeta - vynikající volba, která by zdobila váš dům

Papírová tapeta - skvělá volba pro výzdobu

Otázkou je, jak se lepí papírové tapety, tam byli všichni, kdo udělali opravy ve svém bytě. Zdá se, že v tom není nic komplikovaného, ​​ale daleko od výsledku odpovídá očekávání. Správně vložit tapetu - je to celé umění a s nástupem nových typů změn a technologie, která s nimi pracuje. Tapety na papíře jsou však stále na vrcholu popularity. Oni jsou milovaní pro různé barvy a ozdoby, nízké náklady, šetrnost k životnímu prostředí a jednoduchost v práci. Jsou vhodné pro obývací pokoj nebo dítě, bungalovy nebo úřadu.

Obsah:

 • Typy papírových tapet
 • Vyberte tapetu tapetu
 • Lepení tapet
 • Video návod na příslušné tapetování
 • Odborné poradenství

 

Legenda na tapetu

Legenda na tapetu

Typy papírových tapet

Před lepením papírových tapet byste se měli rozhodnout pro jeden nebo jiný typ, protože každý z nich má své vlastní vlastnosti, což může urychlit proces opravy i zpomalit.

Simplex

Jsou volány nejtenčí a nejlevnější tapety na papírové bázi simplex. Skládají se z jediné vrstvy, která je lehčí, ale nejsilnější. Kresba na papíře se provádí hlubotiskem, díky čemuž zůstává povrch hladký.

Práce s takovou tapetou je nejobtížnější. Můžou snadno lehčit z lepidla, slzet. Lepte je lépe než lapnout.

Důležité! Před zahájením práce musí být stěny zarovnány s ideálním stavem, protože jakákoliv závada se objeví přes tenký papír, což poškozuje dekorativní vlastnosti povlaku.

Duplex

Papírová tapeta s více vrstvami se nazývá duplex. Jsou složeny z několika lepených vrstev papíru a na přední straně je aplikován speciální povlak, který provádí jak dekorativní, tak i ochranné funkce.

Důležité! Duplex je mnohem silnější než jednovrstvá, tyto tapety se opotřebovávají méně s časem, nebojí se vlhkosti, slunečních paprsků.

Duplex hladký. Pouze výkres, bez razítka

Duplex s hladkým povrchem - vzorek bez vyražení

Poradenství! Obličejová vrstva duplexní tapety může být odpuzující vlhkost, což umožňuje její použití zdi v místnostech s vysokou vlhkostí, například kuchyně.

Často duplexní tapety mají reliéfní povrch. Vzorek se získá válcováním podtlaku textilním válečkem nad vlhkou papírovou látkou. Poté se aplikuje barva. Takový duplexní tapeta se nazývá embosovaná. Měli by být nalepeny na zadní straně.

Duplexní úleva. Mějte povrch s texturou

Oboustranný tisk s plastem s texturou

 • Reliéfní tapety - nejodolnější mezi papíry. Jsou nejen trvanlivé, ale mají také vysoké dekorativní vlastnosti.

Netkané fleece rukavice

Speciální síla a příjemné dotyky na povrch papíru tapety na netkané bázi. Jsou snadno lepitelné, protože lepidlo je aplikováno pouze na stěnu. Mezi rysy tohoto druhu - trvanlivost, mohou být opakovaně překresleny.

1

Poradenství! Při nákupu barevných tapet s obrázkem je důležité zajistit, aby všechny role byly ze stejné šarže. Stíny mohou být velmi odlišné, což ovlivní konečný výsledek.

Flizeline - jedna z nejoblíbenějších možností dosud

Tapety Flizeline - jedna z nejoblíbenějších možností

Vinyl

Vinylová tapeta na papírovém podkladu je nejvíce odolná proti opotřebení. Horní vrstva je vinylové stříkání různých textur a barev. Tyto tapety jsou odolné a těžké. Vizuálně jsou snadno zaměňovány s reliéfním papírem, ale mají nižší kvalitu.

Hlavní výhodou - trvanlivost

Hlavní výhodou vinylové tapety - trvanlivosti

Vyberte tapetu tapetu

Jaké lepidlo na lepenou tapetu? Vše závisí na tloušťce povlaku. Univerzální verze - lepidlo CMC na bázi celulózy. Je vhodný jak pro tenké, tak i pro vinylové tapety. Rozdíl je pouze v koncentraci roztoku.

Důležité! Čím je papír tenčí, tím je kompozice mnohem likvidnější.

Nádherné lepidlo CMC

Nádherné lepidlo CMC

Při nákupu speciálních lepidel stojí za to věnovat pozornost doporučením výrobců. Lepidlo pro papírové podklady je zpravidla levné a má tři typy: pro lehké, střední a těžké tapety.

 • U embosovaných, netkaných a vinylových rolí na papírovém základě je to stejně vhodné vinylové lepidlo.
Spolehlivá a viskóznější

Spolehlivé a viskóznější lepidlo

Poradenství! Každá tapeta může být vložena pomocí PVA nebo Bustilata. Tyto směsi zaručují spolehlivou přilnavost papíru ke stěně, a to i pro těžké tkaniny.

Těsnění tapety

Než lepíte papírovou tapetu, musíte se rozhodnout, jak to bude dělat - zadní část nebo překrytí. Obvykle má roli papíru boční okraj. Tenké tapety mohou být přilepené překryté, kvůli okraji plátna budou dobře přilehlé ke každému jiný.

Poradenství! Je-li plátno husté nebo reliéfované, okraj pouze zasahuje, na křižovatkách se objevují neestetické pásy. V tomto případě je okraj nejlépe řezán a samotná tapeta je nalepena na zadní část.

Tlusté konce jsou také lepeny společně s netkanou a vinylovou tapetou, technologii lze prohlížet na videu.

Poradenství! Na štítku tapety najdete informace o tom, kolik centimetrů je zapotřebí pro každou pásku. Tato data musí být vzata v úvahu při výpočtu požadovaného počtu rolí. Při nákupu je lepší vždy jednat o více než požadovaný.

K dnešnímu dni je trh schopen nabídnout bohatý výběr tapet a každý si bude moci zvolit svou oblíbenost

K dnešnímu dni nabízí trh bohatý výběr tapet - pro každý vkus

Příprava zdi

Před přívodem k lepení musí být stěny opatrně připraveny:

 1. Smazat starou tapetu. Použijte stěrku, opatrně spláchněte klouby a odtrhněte plátno. Pokud je tapeta pevně přilepená, musí být navlhčena teplým roztokem mýdla. Na některých místech je možné provádět řezy, aby se voda dostala na lepidlo.
 2. Malované stěny by měly být čištěny brusným papírem nebo kovovým kartáčem. Všechny odlupující oblasti by měly být pečlivě broušeny. Barvy na bázi vody nebo bělidlo by mělo být předem namočené a zbývající části zbavit špachtlí.
 1. Vyčistěte čištěnou základnu prachu a zkontrolujte, zda nedošlo k vadám, nepravidelnostem, trhlinám atd. Všechny nedostatky je třeba ošetřit základním nátěrem. Po zaschnutí tmelu jej pískujte na stěnu, a pak ji znovu přikryjte základním nátěrem.
 2. Tapeta bude držet lépe, pokud jsou stěny dříve pokryty základním nátěrem. Může se jednat o speciální složku na bázi vody nebo o silně zředěné lepidlo.

Nástroje

Správně vybrané nástroje usnadní proces lepení tapet:

 1. Nůžky nebo klerikální nůž.
 1. Měření tužky a pásky.
 1. Široký štětec a váleček.
 2. Zásobník na lepidlo.
 3. Houba a měkké tkáně.

Označování a řezání

Změřte výšku stěny. Válcujte válcováním vzhůru nohama a proveďte odpovídající měření značky. Rozložte několik pruhů požadované délky.

Měříme a odřízneme požadovanou délku tapety

Měříme a odřízneme požadovanou délku tapety

Poradenství! Pokud je strop nebo podlaha nerovnoměrná, pak při řezání do výšky stěny je třeba přidat další 5-10 cm, což pomůže přesně vložit pásmu. Při řezání tapety s obrázkem je třeba zvážit toleranci. Od 5 do 30 cm přidejte k délce stěny a řezte tapetu na vhodné kousky.

Značení na zdi

Značení na zdi

Maximální hladké a přesné vkládání tapety pomůže značení stěn. Ze stropu je třeba nakreslit svislou čáru (pomocná olova, laserová úroveň a video) a od ní měřit kus rovný šířce plátna. Opakujte požadovaný počet opakování.

Poradenství! Správně držet tapetu by měla být z okna, zejména pokud se překrývá. Takže klouby budou vizuálně méně viditelné.

Tapetování lepení schématu

Tapetování lepení schématu

Těsnění

 1. Lepidlo musí být připraveno předem. Podle pokynů jej zředit vodou a nechat čas nabobtnat.
 2. Několik pásem musí být rovnoměrně rozmazáno pomocí lepidla pomocí štětce nebo válečku, přičemž zvláštní pozornost je věnována okrajům.
 3. Každé prádlo je složené krátkými stranami do středu a několik minut ponecháno, takže je papír dobře impregnován lepidlem.
 4. To je nutné provést před lepením vinylových tapet na papír nebo jiné těžké typy. Taková akce pomůže vyhnout se vzniku bublin a zabrání peelingu.

Poradenství! Tenké tapety je lepší lepit ihned, v některých případech stejně jako netkané, Použití lepidla pouze na stěnu.

Připravte lepidlo a nechte na chvíli

Připravte lepidlo a nechte na chvíli

Poradenství! Před lepením vinyl tapety na papírové bázi nebo těžké embosování, je také žádoucí, aby se na stěnu aplikovalo lepidlo pomocí válečku.

Když jsou pásky impregnovány, můžete je začít vložit:
 1. První prvek se aplikuje na roh nejblíže k oknu.
 2. Plátno je narovnáno shora dolů. Nejprve stlačte střední a rovnou na okraje suchým měkkým hadříkem. Zatímco horní část je vyhlazena, není nutné dolní část rozvinout.
 3. Přebytečné lepidlo je nutné okamžitě odstranit vlhkou houbou.
 4. Každý pás je pevně nastaven na předchozí zadní část nebo překrývá se s povolenou tolerancí.
 5. Spoje je třeba žehlit, nejlépe s gumovým válečkem. Takže budou méně patrné.
 6. Konečně je vchod vložen.
Postup při tapetování

Postup při tapetování

Poradenství! Při lepení tapety byste měli překrýt strop a podlahu - 5 cm v každém směru. Když je tkanina vyhlazena, můžete ořezat přebytek s ostrým kněžským nožem.

Užitečné připomínky, které stojí za zvážení

Užitečné připomínky, které stojí za zvážení

 

Odborné poradenství

 1. Jak dokonale lepidlo tapety: vyhnout se běžným chybám a jemnosti procesu od odborníků

  Před lepením stěn doporučujeme odstranit všechny spínače a zásuvky a na místech, kde je plátno zakryje, proveďte řezy. Soklové desky je také lepší demontovat.

 2. Po vysušení tapety je možné elektrické spotřebiče vyměnit. Výsledek vypadá čistě. Ale nezapomeňte poprvé odpojit byt!
 3. Práce by měly být prováděny v místnosti s uzavřenými okny. Šroub může způsobit odlupování tapety.
 4. Pokud je to možné, je lepší lepit tapetu dohromady - je to nejen rychlejší, ale také pohodlnější!
Nezapomeňte vypnout zásuvku

Nezapomeňte vypnout zásuvku

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

14 − 7 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map