Severní minimalismus: 60 + stylové interiéry koupelny ve skandinávském stylu

Severní minimalismus: 60 + stylové interiéry koupelny ve skandinávském stylu

Malá dřevěná nástavba vypadá skvěle v interiéru

Malá dřevěná nástavba vypadá skvěle v interiéru

Čistý a světlý prostor, bílý šum, je ideálním řešením design koupelny. Proto je zájem o Skandinávský styl, což umožňuje kombinovat pohodlí a praktičnost, je stále relevantní. Jak realizovat takový projekt a co je k tomu zapotřebí?

Obsah:

  • Dokončovací materiály
  • Instalatérství a nábytek
  • Dekorace a příslušenství
Design je zdoben roztomilými dřevěnými výklenky

Návrh je zdůrazněn stylovými dřevěnými výklenky

Dokončovací materiály

Jedním z hlavních rysů Skandinávský styl je dostupnost prostorného pokoje, ve kterém jsou plánovány významné změny. Minimální množství kusů nábytku a příslušenství umožňuje získat charakteristickou stylistiku. Ale nevzdávejte se vašim preferencím, pokud oblast koupelny je daleko od požadované velikosti. Koneckonců přísné dodržování všech pravidel není nutné, dokonce i zavedení určitých prvků severního stylu bude vhodné.

Prostorná koupelna s trojúhelníkovou střechou

Prostorná koupelna s trojúhelníkovou střechou

Materiály na dokončování by měly být věnovány téměř takovou pozornost, protože dávají interiéru individuální atmosféru. Zvláštní místo v designu skandinávských zemí je dáno dřeva, bez níž není jediný interiér. Vzhledem k tomu, že vlastnosti klimatu v koupelně neumožňují použití dřeva ve velkém množství, mělo by hrát další úlohu. Pro tyto účely jsou dokonalé skříňky, noční stolek nebo stůl.

Poradenství! Při vysoké vlhkosti a malých rozměrech místnosti je lepší vybrat laminovaná dřevotříska.

Koupelna v červených barvách

Koupelna v červených barvách

Šestihranné dlaždice vytvářejí krásný přízvuk

Hexagonové dlaždice vytvářejí velkolepý přízvuk

Nejpraktičtějším materiálem je dlaždice, obzvláště proto, že obrovský výběr umožňuje zvolit jakoukoli strukturu a vzhled. Vynikající vzhled šestiúhelníkových dlaždic světlých barev v kombinaci s tmavá podlaha. A dřevěné dlaždice - je to nádherná napodobenina, která pomáhá vytvářet potřebné doprovody, aniž bychom obětovali praktičnost.

Přes obrovský výběr barev, vzory a textury, Stojí za zmínku, že filozofie skandinávského stylu předpokládá určitou zdrženlivost a přesnost v návrhu.

Malá, ale útulná koupelna

Malá, ale útulná koupelna

Poradenství! Pokud koupelna není dostatečně prostorná pro zavedení skandinávského stylu, můžete opustit koupelnu a nechat pouze sprchová kabina. Skleněný povrch vypadá stylově, moderní a umožňuje vám ušetřit každý centimetr prostoru.

1

Instalatérství a nábytek

Při výběru prvků interiéru je důležité dodržovat obecný koncept, protože každý prvek pomáhá při vytváření potřebné stylistiky. Hlavním pravidlem skandinávského stylu je minimální množství nábytku, které se vyznačuje jeho jednoduchostí a ergonomií.

Pro situaci v koupelně budete potřebovat:

  1. Koupel. Pro tento styl je nejčastější použití sprchy, ale vana může snadno najít místo. Elegantní vypadá oválný tvar, zapuštěný do podlahy speciálně vytvořeného podstavce. Koupel ve stylu SPA - to je vynikající řešení pro prostorné pokoje.
  2. WC mísa. Nejúspěšnější možností je visící design, protože takový kompaktní design vypadá moderní.
  3. Umyvadlo. Je žádoucí zůstat na bílém modelu jednoduché formy, která nevyžaduje mnoho prostoru.
  4. Sprchová kabina. Pokud je vana, sprcha není nutná. Ale pokud chcete, a možnosti umístění sprchy se skleněnou přepážkou rozhodně není nadbytečné.
  5. Skříň nebo police. Jednoduché, jednoduché "stromové" struktury bez vyřezávaných prvků.
  6. Míchačky. Je vhodnější zvolit modely přísných linek bez vyřezávaných jeřábů a zlaceného rozprašování. Tradiční formy, jednoduchost provedení a dobrá ergonomie jsou vše, co je nezbytné pro skandinávský styl.
  7. Stolička nebo lavice. Přítomnost židle v koupelně není nutná, ale pokud je takový objekt nezbytný, je lepší vybrat jednoduchý dřevěný nábytek, který harmonicky zapadá do interiéru.
Závěsná toaleta vypadá stylově

Závěsná toaleta vypadá stylově

Jednoduchý bílý obal dokonale zdůrazňuje stylistiku

Jednoduchý bílý obal dokonale zdůrazňuje stylistiku

Malá stolička vypadá dobře vedle oválné vany

Malá dřevěná stolička je kombinována s oválnou vanou

Poradenství! V malé toaletě pro skladování prádla dokonale zapadají do zabudovaných konstrukcí. Omezená oblast vyžaduje zvláštní pozornost při organizaci prostoru, protože každá maličkost musí být správně umístěna.

Dekorace a příslušenství

Prvky výzdoby pro skandinávský interiér vyzvednutí není obtížné, obzvláště když to uvažujete v místnosti dominuje bílá barva. Příslušenství tedy může být v paletě, která odpovídá stylu nebo se stane jasným přízvukem. Fanoušci klasického chladného interiéru by se měli držet šedé, světle modrá a hnědé stupnice. A pokud chcete diverzifikovat interiér, můžete přidat některé textilie jasně zelené, levandule nebo barvu písku.

Barevné ručníky dělají odrůdu v ​​hlavní paletě

Barevné ručníky dělají odrůdu v ​​hlavní paletě

Jasná rohož je velmi vhodná

Světlá rohož je vhodná v koupelně

S výjimkou rohože a ručníky v koupelně zrcadlo, což je důležitý detail interiéru a musí plně odpovídat obecné myšlence. Je žádoucí zvolit si zrcadlo jednoduché formy čistý rám ze dřeva nebo zcela bez rámu. Příslušenství by nemělo být těžkopádné a náročné, pouze přísné a stručné modely.

Poradenství! Kbelík na odpadky by také neměl přitahovat pozornost, takže je vhodný kovový kryt s pedálem.

Zrcadlo v dřevěném černém rámečku

Zrcadlo v dřevěném černém rámečku

Návrhářům doporučujeme dekorovat koupelnu zelenou, aby se interiér lehce oživil. Na bílém pozadí velmi efektivně vypadají vnitřní rostliny. A jejich umístění je vhodné pro téměř každé místo.

K poznámce! Květy jsou zpravidla umístěny vedle umyvadla nebo na poličce, pokud je rostlina kroucená. V těch případech, kdy je lázeň umístěna na podstavci, květináč pomůže zdobit okolní prostor.

Květiny dokonale doplňují výzdobu

Květiny dokonale doplňují výzdobu

Poradenství! Věnujte pozornost každému detailu: mýdlové misky, dávkovače mýdla, kartáče na sklenice, držák papíru by měl být pečlivě zvolen a harmonicky spojen s interiérem, jinak by byl styl přerušený.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map